دریافت یارانه حق حق مسلم ماست اسراف بیت المال کارتمام دولتهاست!
سیمای جغتای {جُغَه تای. یعنی تیرانداز} www.joghatay1414.ir
معرفی تصویری طبیعت وشهر جغتای. هرکه را مهر وطن در دل نباشد کافر است معنی حب الوطن فرموده پیغمبراست !

بسم الله

در سال 91 آقایی که فکر میکرد برقراری عدالت ومدیریت جهانی ماموریت الهی اوست ! با اینکه در دوران تبلیغات ریاست جمهوری سال 84 معتقد بود باید یک ریال برابر یک دلار وحتی کمتر باشد در خاتمه دورانش با چرخش 180 درجه ای و با یک فرضییه غلط قیمت دلار را بالا کشید وریال را بیحال !و ما را بیچاره کرد تا بزعم باطل خویش جیب اغنیاء را خالی کند و جیب فقرا را پر کند !غافل از اینکه در آخر بازهم جیب اغنیا ازطروق دیگری پر تر خواهد شد! و جیب خالی فقرا به آب رفته رفته تر ازگذشته خواهد شد ! کما اینکه در ماه های پایانی حکومتش چنین هم شد. فقیر فقیرتر و غنی غنی تر شد! .

علی ایحال : ایشان فاز اول این ترفند را داشت با موفقیت اجرا میکرد وهر روز دلار قویتر و ریال بیحالتر میشد که اجل محتوم حکومتش به پایان رسید وگرنه جمشید بسم الله ایشان هر برگ سبز ده هزارتومنی ما را معادل یک دلار استکبار جهانی میکرد !تا نشان دهد از حرف تا عمل نامزدهای انتخاباتی چند منظومه فاصله وجود دارد!

البته که ایشان قصد داشت درآمد دلار فروشی را علی السویه بین فقرا تقسیم کند!. کهکشان کهکشان حیف! که دست ایشان از مسند قدرت کوته گشت و ما بیچارگان طعم خوش پولداری را نچشیدیم که ایشان برفت !البته جناب علی آقا لاریجانی اعلی الله پایه های مقامه ! در مجلس اجازه نداد همان درامد ناشی از این ترفند بین ما اقشار آسیب پذیر توزیع شود ، بماند که ؛ همان یارانه 45 تومنی که در بدو تولدش معادل 45 دلار بود معادل 15 دلار شد وتورم هم سیصد درصد شد که دولت عدالت فقط 15-25 درصد آنرا متقبل شد و مابقی افتاد بگردن فقرا وبیچارگان !

القصه حال که دست تقدیر کلید حکومت بدست جناب دیگری داد ایشان نه روی ادامه دادن سیاست غلط افزایش قیمت دلار سلف خویش را دارد و نه توان پرکردن جیب بظاهر خالی خزانه را دارد..اگر واقعا خالیست صرف 5 میلیارد تومن برای بازسازی دفتر خاتمی در کاخ سعداباد از کجا و چگونه بوده است و پول یارانه چند نفر میشود و از کجا معلوم فردا کاخ رامسر مقصد بعدی یارانه های ما نباشد .جالب است با این مبلغ میشد کاخ سعداباد را مجددا در درقله دماوند بسازند مقرون بصرفه تر بود !

لذا دولت تخریب امید ! قصد دارد با عجز و لابه از فقرا و اغنیاء بخواهد دست از حق مسلم خود کشیده تا دولت بتواند عدالت ورزی را بهتر از سلف خویش بگستراند ! ولی ایکاش جناب صاحب کلید قفل گشا !روزی فارغ از همه کار و به تنهایی و بدون آن عینک گرانقیمت دودیش !بسراغ خزانه میرفت و نظاره میکرد که ببیند این بیت سوراخ موشی گنده تر از یارانه 45 تایی ندارد؟ ! که بیت المال را به باد فنا میدهد !

حال بنده با فکر ناقص خویش چندین مورد از این سوراخها را برای دولتمردان میشمارم امیدوارم بتوانند اشک گیری !@برایش بسازنند تا نیازی نباشد سوراخ یارانه عوام را ببندند!

1- آقای کلیدار دار اعظم تحقیق بفرمایید تا کنون حتی دولت شما سالی چند میلیارد از سوراخ بیت المال خرج عیاشان فوتبال قرمز و آبی و زرد وووووووووووووو...................... میشود چرا این سوراخ مسدود نمیشود؟! برای سوختن  روی لینک کلیک کنیدhttp://khabaronline.ir/detail/347993/sport/premiere-league

2- سالی چند میلیارد تومن از جیب بیت المال وزارت فخیمه در ظاهر ارشاد ! هرساله صرف چاپ کتابها و مجلات و فیلمهای زرد و موسیقی پاپ و کاک! و ........... کرده ومیکند تا فرهنگ ما را غربی تر از غرب نمایند! برای منفجر شدن روی لینک کلیک کنید

http://www.tabnak.ir/fa/news/385310

http://press.farhang.gov.ir/fa/news/95585

3- هر سال و دوره ای چند میلیارد تومن صرف نو نوار کردن دکورهای چندصد میلیونی مسولان رده کوتاه و بلند میشود؟!http://www.tabnak.ir/fa/news/69747/D988D9%86

http://javanenghelabi.ir/?p=15804

4- خودروهای شیک, موبایل ها وخانه های سازمانی و جکوزی و ......................... که برایگان در اختیار وزیر و وکیل قرار گرفته چقدر صرف خرید و نگهداری آنها میشود ؟!

5- همایش ها ونمایشها و سیمنهارها و کنگره هایی که یک ریال ارزش علمی ندارد و هروزه در چهارگوشه کشور به محلی برای خواب و پذیرایهای مجلل دولتیها مبدل شده چقدر از جیب بیت المال آب میخورد؟!http://www.ireconomy.ir/fa/page/9362

6- سالی چند میلیارد ریال دلار تانخورده بحساب حامد کرزای ها و خالد مشعلها و.......واریز میشود تا بجای سپاس گزاری از ما با نمک نشناسی در مقابل حقابه هیرمند را قطع کنند یاصدام را شهید خوانند و چهل روز برایش عزای عمومی بگیرند ! یا در سازمان ملل باهمراهی استکبار جهانی قطعنامه امضاء کنند و ما را تحریم کنند که نتوانیم بمب اتم بسازیم ! برای روشن شدن روی پیوند کلیک کنیدD8%AF.html

 http://www.afghanpaper.com/nbody.php?id=62165

http://news.irib.ir/NewsPage.aspx?newsid=24634

7- سالی چندمیلیارد کمکهای توسعه ای به سران فاسد کشورهای بظاهر فقیر مثل سوایزلند و بورکینافاسو و......میشود تا حضرات بجای خرج ملت فقیر خویش صرف ساخت قصری برای سی ویکمین همسر خویش کند ؟!8- سالی چند هزارمیلیارد ریال جاده و خیابان آسفالت میشود و سه ماه نشده به سیاهچاله تبدیل میشوند البته اگر توسط کلنگ آبفا و مخابرات و شهرداری جگر ذلیخا نشده باشند!

9- سالی چند هزارمیلیارد تومن پاداش و دستمزد هیات آمناء و مدیران عامل هزاران شرکت دولتی زیانده میشود؟!http://www.ireconomy.ir/fa/page/9362

10 - سالی چند نفر مثل فاضل خداداد و شهرام خان جزایری و جدیدا بابک خان زنجانی در کنار سفره بیت المال گنج اندوزی میکنند؟!http://www.jahannews.com/vdcawonei49neu1.k5k4.txt

11 -سالی چند هزار میلیارد بودجه کمیته امداد و بهزیستی و سایر نهادها توسط مدجویان معتاد دود میشود ولی دریغ از یک بار ترک دادن این مفنگیهای مفتخور!

12 -سالی چند میلیارد توسط مسولان بیکفایت و مدیران نالایق که صرفا از طریق رابطه صاحب کرسی و جاه شده اند به چاه ویل و اسراف و ندانم کاری حضرات ریخته میشود؟!

13-..............مابقی را شما ردیف کنید حوصله من که سر رفت و طاقتم طاق شد!

بلی آقای رییسجمهور اگر به بدنه بیت المال نظری خالی از حب و بغض و تعصب بیندازید متوجه خواهید شد دیواری در خزانه نمانده و بجای دیوارمسلح بتنی صاحب دیواری توری است که هرکس با اندک قدرتی مشغول چریدن و چپاول است !حال شما از ما میخواهید تا یارانه نگیریم در عوض درمان ارزان شود ! شما چه قولی میدهید تا رییسجمهور بعدی با همین روش شما از زندگان نخواهد تا یارانه هایشان را به مردگان ببخشند ! یا چه تضمینی هست تا خلف شما هوس نکنند یکشبه قیمت دلار را بالا بکشد و یارانه دارو و درمان پیدینه چرگ!(ضرب المثل جغتایی است که کنایه از مقدار ناچیز چیزی است و معنی لغوی نان و پونه میدهد) هم نشود.

آقای ریسجمهور من اگر یارانه نگیریم مطمئنم بازهم جیب فقرای شریف طعم کمک های شما را نخواهد چشید بلکه صرف دود و دم معتادان و سیگاریها خواهد شد و ...........

و اما من این یارانه ای را با منت از شما میگیرم چکار میکنم ابتدا با هزار تومن ! آن چهار حلقه لاستیک برای ماشینم میخرم که در جاده جغتای بسبزوار یا جغتای بشهرستانک یا جغتای به آزاد وار یا منیدر دچار سکته قلبی و مغزی شده اند !چون سالیان سال است از ترمیم و روکش خبری نیست . هزار تومن دیگر آنرا به جلوبندی ساز میدهم تا کیف ماشینم کوک شود هزار تومن آنرا به بابای کشاورزم میدهم تا کود شیمیایی و سم بخرد که مدتیست دولت بابت آن یارانه نمیدهد ! . هزار تومن آنرا میدهم برای عمه پیر و بی شوهرم در گفت وجبله و زمند.....حمام میسازم زیرا حمام 99درصد روستاها بخاطر عدالت اوس محمود آوار شدن درست مثل حمام شاد دل در جغتای زیرا دیگر یارانه سوخت ،سوخته بود!.هزار تومن انرا بابت دفتر دستک بچه مدرسه ای هایم میدهم چون مدتهاست از دفتر دولتی خبری نیست .هزار تومن آنرا بابت ایاب و ذهاب پسرم میدهم چون صاحبکارش به اندازه ای حقوق میدهد که میتواند فقط نون بربری بخرد ! و شهر ماهم مترو ندارد که دولت یارانه بدهد تا تقریبا مفت از شرق به غرب و از شمال بجنوب شهر سفر کنیم .خلاصه مابقی هزاریها تا 45 را دیگران و خود شما بهتر از من میدانید چطور خرج میشود .پس بگذارید هزاریها را ما خودمان با عدالت بسبک خودمان مدیریت بکنیم نه عده ای مثل آقای ترکان که دسته پول پاروکنی ایشان بنا به روایات اززرناب است  .............!!!!!!!!

@-در قدیم که کوزه ها سوراخ میشد مرهمی متشکل از خاک رس+خاکستر+آهک+تخم مرغ میساختند و سوراخ را میگرفتند همان ساروج قبل از اختراع سیمان غربیان !.البته اگر ترکیب را اشتباه نوشته ام شما در بخش نظرات اصلاح فرمایید.

 


نظرات شما عزیزان:

علی اکبر جغتائی
ساعت11:45---23 فروردين 1393
با سلام و سپاس از اینکه واقعیات را توضیح دادین و افسوس از اینکه بعلت خستگی همه را نگفتین و تشکر از اینکه با کمی دقت راه حلها را هم می توان فهمید.

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

درباره وبلاگ

باعرض خوشامد به شما عزيزان این وبلاگ بنا بران دارد که تصویری مثبت و منطقی و از شهر وطبيعت جغتای برای مشتاقان و خاطرخواهان ارائه نماید براي ارسال نظرات و درخواستهاي خود با ايميل sijoghatay@chmail.ir در ارتباط باشيد اگر عكسي از قديم نديمها داريد با گوشي با رزولوشن 640*480 عكس بگيريد و به ايميل ما ارسال نماييد .عزيزان روستانشين هم ميتوانند عكسهاي نقاط ديدنيشان را با توضيحات مكفي برايمان ارسال كنند تا در معرض نمايش قرار دهيم در ضمن از آنجاییکه اکثرهموطنان جغتای را به بصورت جغ تای تلفظ میکنند مجبور به نو آوری شدیم و جغتای را بصورت جغه تای داخل پرانتز نوشتیم تا تلفظ جغتای تسهیل شود .در ضمن برای راحتی دسترسی شما دامنه joghatay1414.ir را خریداری و بوبلاگ متصل کرده ایم تا براحتی بتوانید وبلاگ را پیدا کنید درضمن راجع به 1414 در پسوند وبسایت بگویم که جغتای بحساب ابجد میشود 1414 لذا ابتدا با جغتای آوردیم تا زمانیکه وبسایت مستقلی فراهم ساختیم و تنها از www.1414.ir استفاده کردیم برای بینندگان فلسفه آن واضح و مبرهن باشد ! در ضمن چون بحلوا هم نمک میزنند تصمیم گرفتیم گاها مشکلات را هم نشان دهیم تا گره گشایی پیدا شود و بار مردم را سبک سازد و هم بعضی ها فکر .... نکنند -درضمن جدول اوقات شرعي را كه پايين ملاحظه ميفرماييد با كليك بر روي ان مي توانيد به اوقات شرعي تمام روستاهاي تابعه شهرستان جغتاي دسترسي پيدا كنيد
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان سیمای جغتای و آدرس www.joghatay1414.ir> لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

نويسندگان


<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 1455
بازدید دیروز : 2775
بازدید هفته : 12871
بازدید ماه : 4230
بازدید کل : 118752
تعداد مطالب : 744
تعداد نظرات : 70
تعداد آنلاین : 1

تالار گفتگوی اندیشوران و دلدادگان جغتای

سیمای جغتای

نمايندگي مجاز فروش و خدمات پس از فروش سايپا