بنیاد مسکن و زمین شهری سابق جغتای در پروژه مسکن مهر جلو تمام شدن کره زمین را گرفتند!!!.
سیمای جغتای {جُغَه تای. یعنی تیرانداز} www.joghatay1414.ir
معرفی تصویری طبیعت وشهر جغتای. هرکه را مهر وطن در دل نباشد کافر است معنی حب الوطن فرموده پیغمبراست !

بسم الله

سرانجام پس از یکسال کش وقوس بر سر خیابان کشی مسکن مهر جغتای با اندکی عقب نشینی بنیاد مسکن #و شهرداری جغتای ! مستاجران مستاصل پس از مدتها انتظار به وصال محبوب رسیدند ! و بسلامتی صاحب چند ده متر خانه و زمین شدند! .

اما انچه که در ابتدای ورود به این شهرک ذوق هر صاحب ذوقی را بدوغ ترشاق ! مبدل میکند عرض خیابانها و کوچه های این شهرک است که گویا در ناف تهران ! ساخته اند و چون زمین بقیمت الماس بوده و فقط در افریقای جنوبی قابل استحصال بوده حضرات نیک اندیش و کاراندیش بنیاد مسکن و زمین شهری سابق همچو مهندسان کاردرست استاندری در دهه 60 خیر را در این یافته اند که ادامه خیابان امام خمینی و بلوار آزادگان را تنگ سازند تا جغتای هم صاحب ترافیک شود ! و بهانه ای برای دیر آمدن مدیران و کارکنان پروازی ساکن در خاک پرگهر سبزوار به ادارات جغتای را  داشته باشند!! شاید هم چون با دیدن بلوارهای وسیع امام علی و پاسداران و فهمیده رشکشان بر دم مشک حسادتشان خزیدن  گرفته خواسته اند جلو فخر فروشی جغتای نشین برسبزوار نشین را بگیرند ! یا شاید هم از اینکه دیده اند جغتای شهرستان شد و انجا خرقه استانی نپوشید خواسته اند زهر انتقام خویش برسر این شهر و شهرکش خالی سازندتا در آینده از نظر ساختاری گزینه بهتری برای ردای استانداری نباشد ! شاید هم گفته اند با منسوخ شدن شعار دو فرزند کافیه ! مجددا انفجار جمعیتی که از بمب اتمی ساخت ایران !که خطرناکتر از بمب های اتمی اسراییل برای رژیم صهیونیستی هست!!! دوباره منفجر شود ! و زمین مکفی در جغتای برغم داشتن هزاران هکتار زمین لم یزرع بلا استفاده در زیر پای این شهر برای آوارگان  ناشی از این بلای هسته ای  پیدا نشود ! شاید هم چون جغتای آخرین شهردر انتهای خراسان رضوی بوده لذا مانند افلاطون ! فکر کرده اند آخرین شهر در انتهای کره زمین هست ! و زمینی برای توسعه شهر وجود نداره هر چند که سالها میگفتند جغتای بن بسته نباید شهر میشده تا چه رسد شهرستان و انشاء الله استان !!!!لذا  خیابانهای مسکن مهر کمی تراشیده تر کرده اند شاید هم تحت تاثیر  تبلیغات لاغری ماهواره و اینترنت اندیشه کرده اند که چند صباح دیگر ادمها همچو نی انبان میشوند ! چه نیازی هست که الکی خیابان و پیاده رو پهن پیکر بسازیم و مصالح اسراف کنیم 

ایکاش این شایدها نبود تا پیاده روهای مسکن مهر جغتای همچو کوچه آشتی کنان یزد نمیشد!@!

با همه تفاسیر  آقایان با این ترفند توانسته اند گردی کره زمین را حفظ کرده و کره خاکی را از بدقواره شدن نجات دهند!!!

@ -درمحلات قدیم بعضی شهر چون یزد کوچه ها را در بعضی قسمتها آنقدر تنگ میساخته اند تا فقط یک نفر ونصفی! قادر به عبور باشند لذا اگر دو نفر باهم قهر بودند که ساکن ان کوچه بودند مجبور میشدند بخاطرعبوراز ان قسمت خاص باهم حرف بزنند یا تماس بدنی داشته باشند تا بدین سان قهرشان بشکند !لذا خواسته اند در پیاده روهای شهرک مهرگان جغتای نیز تاریخ تکرار شود!

هر چند با این اوصاف فکر کنم بیشتراز همه خوشبحال پسران و دختران دم بخت ان کوچه ها بوده است تا مقهورین! احتمالا بعد از دهه هفتاد ستاد امر به معروف و نهی از منکر چنین کوچه های را باید اعدام کرده باشد ! زیرا بعض جوانان امروز دیگرمث  جوانان دهه 60 نیستند!

#- آنزمان رییس بنیاد مسکن جغتای جزء مدیران پروازی مثل سایر پروازیها با خودرو بیت المال بسوی سبزوار بود  ولی الان خبر ندارم که هنوز هم پرواز میکنه یا نه مقیم آخر دنیا(جغتای)  شده است! لذا قضاوت ما مربوط به مقطع زمانی کلنگ زنی در سال 89 هست

در ضمن نمیدانم آقای پرویزیان که ابتدای سلطنتشان بر اریکه شهرداری جغتای بود چطور شمشیر سامورایشان! که تیراهن  اضافه بنای ساختمانهای نوساز را می برید نتوانست قلم نقشه کش بنیاد را بشکند ! تا چنین طرح نامطرحی را طراحی و اجرا نکند این بنیاد خسیس!!! .امیدوارم ایشان یا آقای رحیم پور به نیابت از ایشان توضیحات مکفی ارائه فرمایند تا ما جهت تنویر افکار عمومی نشر دهیم نظرات شما عزیزان:

علی اکبر رحیم جغتائی
ساعت10:13---20 فروردين 1394
سلام عليكم
در پاسخ به متن ذیل عنوان مقاله ) بنیاد مسکن و زمین شهری سابق !در پروژه مسکن مهر جلو تمام شدن کره زمین را گرفتند) که نویسنده محترم عقده های قدیمی و آرزوهای آینده خود را با سبکی غیر متعارف از زبان فارسی و با سعی و تلاش بر غیر موهن بودن آن درج نموده به اطلاع می رساند :
کلیات طرح مسکن مهر در بودجه سال 86 پیش بینی و مجری این طرح بزرگ وزارت مسکن و شهرسازی تعیین گردید . ضمناً در همان سال طبق مصوبه قانون بودجه مجری و مسئولیت شهرهای زیر 12000 نفرو اموری اعم از تهیه زمین – پالایش لیست متقاضیان – معرفی به بانک ها – عملیات آماده سازی – عملیات ساخت واحد های ساختمانی بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گذاره شد و سپس شهرهای تا 25000 نفر جمعیت به قائم مقامی وزارت مسکن وشهرسازی بر عهده بنیاد مسکن اضافه گردید .
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بنا به محدودیت های فراوانی که در اجرای طرح مسکن مهر با آن روبرو بود از طریق راهکارهای قانونی اموری را که هزینه بر بود اصلاح نمود از جمله کاهش هزینه صدور پروانه ساختمانی و تخفیف و تقسیط آن ها – کاهش مساحت سایت طرح مسکن مهر (به احتمال زیاد ) جهت صرفه جوئی حداکثری در احداث واحدهای مسکونی که همه شهروندان در جغتای ناظر کیفیت حداقلی آن بودند و حتی موضوع به رسانه ها و جراید کشیده شد و اقدامات قانونی را از طریق مختلف بعمل آمد .
علیهذا علیرغم اینکه طرح مسکن مهر جزء طرح های خاص مورد حمایت دولت بود و از طرفی طبق قوانین شهرداری ها موظف به اجرای مصوبات شورای عالی مسکن و شهرسازی هستند،با عین حال شهرداری جغتای در زمان تصدی جناب حاج آقای پرویزیان پیوسته مطابق قانون شهرداری و مقررات اخیر التصویب عمل می نمود ودر چندین جلسه آقای پرویزیان با استدلال های قانونی و ارائه مدارک و عکس های تهیه شده از عملیات غیر فنی و ناهمسان بودن بر و کف فنداسیون ها با معابر و ارائه لوایح عوارض مصوب و... با دفاع منطقی و قانونی ضمن اثبات اقدامات شهرداری ، سهل انگاری ها – کم کاری ها و استفاده از همسوئی برخی مقامات محلی در پیشبرد غیر اصولی طرح مسکن مهر را سرانجام به ثبوت رساند و در پایان آن جلسه مورد تقدیر خاص مدیر کل محترم قرار گرفت .
بدیهی است گزارش کوبنده شورای اسلامی شهر و واحد ساختمان شهرداری مندرج در فصلنامه شماره پنجم (پائیز 1393) شهرداری جغتای مبتنی بر ابتکار عمل و اقدامات اولیه و صحیح و قانونمند جناب آقای پرویزیان (شهردار محترم سابق جغتای) در زمینه طرح مسکن مهر بوده و اگر نبود درایت و کاردانی و قانونمندی مشار الیه متولیان مسکن مهر همسو با برخی مسئولان حتی حاظر به دریافت پروانه ساختمان نبودند به همانگونه که در ابتدای کار پروژه هیچ مجوز ((بر و کف ))دریافت ننمودند و در پرداخت عوارض متعلقه کرارا مسامحه و حتی . . . (لازم است گزارش مذکور را بار دیگر مطالعه نمائید )
شایان ذکر است شهردار محترم وقت با مبنا قرار دادن قانون از حقوق 10000 شهروند جغتائی به خوبی دفاع نمود و تا اخرین لحظه حضورش مدافع حقوق کل شهروندان بود ودر مثال ذکر شده، تخلف اضافه بنا را طبق قانون به کمیسیون ماده 100 ارجاع می نمود حال اگر کمیسیون بر قلع و تخریب و یا به جریمه حکم می داد این ساده لوحیست که به حساب شهرداری گذاشته شود و یا آن را شمشیر سامورائی فرض نمائیم.
در پایان خاطر نشان می سازد مطالب مذکور صرفاً اطلاعات شخصی اینجانب تا تاریخ 31/6/1392 می باشد و این توضیحات را بر حسب تقاضای جنابعالی ( که مورد ارادت اینجانب هستید ) نوشتم تا صرفا جهت تنویر اذهان عمومی منتشر شود و استدعا دارم به عنوان ختم مطلب قبول فرمائید .

علی اکبر رحیم جغتایی


نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

چهار شنبه 12 فروردين 1394برچسب:, :: 22:29 :: نويسنده : آقا گل !

درباره وبلاگ

باعرض خوشامد به شما عزيزان این وبلاگ بنا بران دارد که تصویری مثبت و منطقی و از شهر وطبيعت جغتای برای مشتاقان و خاطرخواهان ارائه نماید براي ارسال نظرات و درخواستهاي خود با ايميل sijoghatay@chmail.ir در ارتباط باشيد اگر عكسي از قديم نديمها داريد با گوشي با رزولوشن 640*480 عكس بگيريد و به ايميل ما ارسال نماييد .عزيزان روستانشين هم ميتوانند عكسهاي نقاط ديدنيشان را با توضيحات مكفي برايمان ارسال كنند تا در معرض نمايش قرار دهيم در ضمن از آنجاییکه اکثرهموطنان جغتای را به بصورت جغ تای تلفظ میکنند مجبور به نو آوری شدیم و جغتای را بصورت جغه تای داخل پرانتز نوشتیم تا تلفظ جغتای تسهیل شود .در ضمن برای راحتی دسترسی شما دامنه joghatay1414.ir را خریداری و بوبلاگ متصل کرده ایم تا براحتی بتوانید وبلاگ را پیدا کنید درضمن راجع به 1414 در پسوند وبسایت بگویم که جغتای بحساب ابجد میشود 1414 لذا ابتدا با جغتای آوردیم تا زمانیکه وبسایت مستقلی فراهم ساختیم و تنها از www.1414.ir استفاده کردیم برای بینندگان فلسفه آن واضح و مبرهن باشد ! در ضمن چون بحلوا هم نمک میزنند تصمیم گرفتیم گاها مشکلات را هم نشان دهیم تا گره گشایی پیدا شود و بار مردم را سبک سازد و هم بعضی ها فکر .... نکنند -درضمن جدول اوقات شرعي را كه پايين ملاحظه ميفرماييد با كليك بر روي ان مي توانيد به اوقات شرعي تمام روستاهاي تابعه شهرستان جغتاي دسترسي پيدا كنيد
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان سیمای جغتای و آدرس www.joghatay1414.ir> لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

نويسندگان


<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 7398
بازدید دیروز : 4521
بازدید هفته : 7398
بازدید ماه : 28953
بازدید کل : 143475
تعداد مطالب : 745
تعداد نظرات : 70
تعداد آنلاین : 1

تالار گفتگوی اندیشوران و دلدادگان جغتای

سیمای جغتای

نمايندگي مجاز فروش و خدمات پس از فروش سايپا