فرمانداران : جغتای ,جوین , خوشاب و فیروزه تا دیر نشده ستاد پیگیری بزرگراه ,ولایت را تشکیل دهید
سیمای جغتای {جُغَه تای. یعنی تیرانداز} www.joghatay1414.ir
معرفی تصویری طبیعت وشهر جغتای. هرکه را مهر وطن در دل نباشد کافر است معنی حب الوطن فرموده پیغمبراست !

برغم آنکه شهرستانهای جغتای ,جوین ,خوشاب و فیروزه در شمالغرب خراسان رضوی تشکیل قطب صنعتی و کشاورزی و معدنی را داده اند ولی از نظر راههای مواصلاتی به اندازه ای که در شان پتانسیلهای بالقوه و ظرفیتهای بالفعل شان باشد برخوردار نشده اند که علت اصلی این ضعف در محورهای ارتباطی آن نه بدان جهت بوده که در سرزمین کوهستانی و صعب العبور واقع شده اند و بالتبع از دسترسی به راه های اصلی محروم مانده اند خیر بیشتر بدان جهت بوده که بخاطر قرار گرفتن در سایه سنگین شهرستانهای سبزوار و نیشابور این مرواریدهای غلتان از درخشش بازمانده اند! . وتاسف بارتر اینکه برغم گذشت 7سال از ارتقاء این بخش ها به شهرستان باز هم شاهد یکپارچگی و برنامه راه منسجمی از سوی مقامات مسئول این شهرستانها برای برخورداری از یک محور مواصلاتی استاندارد جهت تسریع در رسیدن به مرکز استان و تهران نیستم ! بلکه در این بین هر فرمانداری میکوشد تا همان راه مالرو! بیادگار مانده از نیاکان را تعریض و به رده راه شهری ارتقاء دهد ! کما اینکه می بیینیم در شهرستان فیروزه چند سال هست بدنبال 4 بانده کردن جاده ارتباطی این شهرستان با نیشابور افتاده اند بدون اینکه بفکر خروج فیروزه از بن بست باشند !کما اینکه  تاکنون پیشرفت درخور توجه ای در همین محور یکسویه نداشته اند .

در شهرستان خوشاب تمام هم و غمشان اسفالت کردن همون محور قدیمی هست بدون انکه بفکر تعریض باشند . در جوین بخاطر اینکه محور بدوقسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده بیشتر همتشان تعریض و اباد سازی محور شمالی است که ار داخل روستاها عبور میکند و این عبور مشکلساز بزرگترین مشکل در تبدیل ان به جاده ای استاندارد و بزرگ می باشد .محور جنوبی ان هم بخاطر اینکه از منطقه کوهستانی عبور کرده و بعنوان هووی محور شمالی محسوب میشود تعریض ان نفعی برای مرکزجوین {نقاب } ندارد به گونه ای که اقای پیرمحمد نقابی خبرنگار روزنامه قدس افاضه فرموده بودند چرا باید این محور بخاطر جغتای اباد گردد ! ظاهرا ایشان روستاهای دهستان براکوه جوین و جغتای را جزیی از توابع خلافت داعش ! میدانند که مستحق داشتن راه درست و درمان نیستند! لذا سعی میکنند  بجای انکه سنگی را از سر راه این محور بردارند صخره در بین راه بکارند! و اذهان مسئولان را مشوش کنند ! در جغتای نیز این محور همانند جوین دو شقه هست با همان مشکلات ! لذا نتوانسته در نقطه انتهایی جغتای به فصل مشترکی برسد و یک تنه 50 کیلومتر باقیمانده تا محور گرمه - میامی را طی کند تا مسافران مجبور به طی طریق اضافی 130 کیلومتری بسمت جاجرم - گرمه - میامی -شاهرود نباشند

نگارنده که از اعوان نوجوانی به کلمه بن بست جغتای آلرژی گرفته بود ! سعی داشت تا اگر شده در خواب مشکل بن بست بودن جغتای را مرتفع سازد! برای همین به تمامی راه های ممکن اندیشه کرد تا شاید راهی را که قبل از انقلاب قرار بود جغتای را از بن بست خارج سازد به جغتای بازگرداند ! منتهی چون نه مقام عالی مقام بود و نه مشاور یک عالیمقام  ! لذا دستش بجایی جز روزنامه خراسان نرسید !. در سال 80 با انتشار مقاله ای در این روزنامه به مسولان شهرستانهای  امروزی گوشزد کرد که در خواب نمانید که عنقریب بزرگراهی احداث خواهد شد و اینبار نیز سر منطقه بی کلاه خواهد ماند ولی آنچه یافت نشد گوش شنوا و همت والا بود ! سالها بگذشت در استانه شهرستان شدن این بخش ها دست به قلم بردیم و طومار نوشتیم و الحق مردم همیشه در صحنه جغتای امضا دادند تا بزرگراه بیایید ! و شورای دور سوم شهر جغتای بویژه اقای احمدی زاده  هم همت کرد و مهر موافقت شوراهای بخش و ائمه جمعه منتفعین این بزرگراه را اخذ کرد هر چند نتوانست مهر شورای شهر نقاب را بگیرد ! ظاهرا انها فکر کرده بودند قراره بزرگراه از وسط شهر جغتای رد بشه و نقاب بی نسیب بماند حال انکه پیشنهاد شده بود از وست دشت جوین و جغتای بگذرد .با این حال عمر شورای سوم به پایان رسید و زحمات به نتیجه ای نرسید چون در کشور ما چیزی به نام برنامه ریزی بلند مدت و اینده نگری و پیگیری و .... وجود ندارد !. جالبتر انکه گویا راه و جاده مشکل این ولایات نبوده و نیست  تا جناب فرمانداران تازه فرمان یافته !جلسه هم اندیشی برگزار کنند و اولویت اول را به احداث جاده ای درخور شان و حق این شهرستانهای نوظهور دهند .حضرات بگمان خویش فکر میکردند بدون داشتن جاده ای استاندارد و عریض میتوان اسب توسعه و پیشرفت را تاخت ! دریغ و درد که چندین فرماندار کرسی به کرسی شد ولی این درد جدی گرفته نشد!

جالب هست اقای سبحانی فر که همه جا عنوان میکند جغتای و جوین در مجلس هشتم نماینده نداشت و یتیم بودند ولی در مجلس نهم بنده امده ام تا نماینده این خطه باشم برغم دریافت نامه و صحبت حضوری هیچ پیگیری برای احداث بزرگراه انجام ندادند و الان هم که در مجلس دهم تشریف دارند فک نمیکنم برغم دریافت نسخه ای از طومار کار خاصی انجام داده باشند!

القصه برای بار چندم دست بدامن قلم و طومار و امضای مردم شدیم تا شاید رهی میانبر برای خویش و دیگران بسوی مشهد و تهران بگشایم همینک صدای ما را مقامات عالی شنیده اند جای دارد تا فرمانداران و مردمان دیار جوین و خوشاب و فیروزه در زیر درختی در باغ یا پارکی بدور هم گرد آیند ! و ستادپیگیری بزرگراه ولایت  را تشکیل داده و پیگیر احیا جاده ابریشم در قالب بزرگراهی باشند که خاطرات رونق و ابادانی این منطقه در ازمنه قدیم را باز سازی کند

در ذیل طومار مردمی شهروندان جغتایی و جواب ریاست جمهوری را میاوریم شاید این بار گوش شنوا و چشم بیداری پیدا شود و پیگیر ماجرا شود !


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

درباره وبلاگ

باعرض خوشامد به شما عزيزان این وبلاگ بنا بران دارد که تصویری مثبت و منطقی و از شهر وطبيعت جغتای برای مشتاقان و خاطرخواهان ارائه نماید براي ارسال نظرات و درخواستهاي خود با ايميل sijoghatay@chmail.ir در ارتباط باشيد اگر عكسي از قديم نديمها داريد با گوشي با رزولوشن 640*480 عكس بگيريد و به ايميل ما ارسال نماييد .عزيزان روستانشين هم ميتوانند عكسهاي نقاط ديدنيشان را با توضيحات مكفي برايمان ارسال كنند تا در معرض نمايش قرار دهيم در ضمن از آنجاییکه اکثرهموطنان جغتای را به بصورت جغ تای تلفظ میکنند مجبور به نو آوری شدیم و جغتای را بصورت جغه تای داخل پرانتز نوشتیم تا تلفظ جغتای تسهیل شود .در ضمن برای راحتی دسترسی شما دامنه joghatay1414.ir را خریداری و بوبلاگ متصل کرده ایم تا براحتی بتوانید وبلاگ را پیدا کنید درضمن راجع به 1414 در پسوند وبسایت بگویم که جغتای بحساب ابجد میشود 1414 لذا ابتدا با جغتای آوردیم تا زمانیکه وبسایت مستقلی فراهم ساختیم و تنها از www.1414.ir استفاده کردیم برای بینندگان فلسفه آن واضح و مبرهن باشد ! در ضمن چون بحلوا هم نمک میزنند تصمیم گرفتیم گاها مشکلات را هم نشان دهیم تا گره گشایی پیدا شود و بار مردم را سبک سازد و هم بعضی ها فکر .... نکنند -درضمن جدول اوقات شرعي را كه پايين ملاحظه ميفرماييد با كليك بر روي ان مي توانيد به اوقات شرعي تمام روستاهاي تابعه شهرستان جغتاي دسترسي پيدا كنيد
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان سیمای جغتای و آدرس www.joghatay1414.ir> لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

نويسندگان


<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 1734
بازدید دیروز : 2775
بازدید هفته : 13150
بازدید ماه : 4509
بازدید کل : 119031
تعداد مطالب : 744
تعداد نظرات : 70
تعداد آنلاین : 1

تالار گفتگوی اندیشوران و دلدادگان جغتای

سیمای جغتای

نمايندگي مجاز فروش و خدمات پس از فروش سايپا