سیمای جغتای {جُغَه تای. یعنی تیرانداز} www.joghatay1414.ir سیمای جغتای {جُغَه تای. یعنی تیرانداز} www.joghatay1414.ir

سیمای جغتای {جُغَه تای. یعنی تیرانداز} www.joghatay1414.ir

معرفی تصویری طبیعت وشهر جغتای. هرکه را مهر وطن در دل نباشد کافر است معنی حب الوطن فرموده پیغمبراست !

 

 

فرمانداران : جغتای ,جوین , خوشاب و فیروزه تا دیر نشده ستاد پیگیری بزرگراه ,ولایت را تشکیل دهید

برغم آنکه شهرستانهای جغتای ,جوین ,خوشاب و فیروزه در شمالغرب خراسان رضوی تشکیل قطب صنعتی و کشاورزی و معدنی را داده اند ولی از نظر راههای مواصلاتی به اندازه ای که در شان پتانسیلهای بالقوه و ظرفیتهای بالفعل شان باشد برخوردار نشده اند که علت اصلی این ضعف در محورهای ارتباطی آن نه بدان جهت بوده که در سرزمین کوهستانی و صعب العبور واقع شده اند و بالتبع از دسترسی به راه های اصلی محروم مانده اند خیر بیشتر بدان جهت بوده که بخاطر قرار گرفتن در سایه سنگین شهرستانهای سبزوار و نیشابور این مرواریدهای غلتان از درخشش بازمانده اند! . وتاسف بارتر اینکه برغم گذشت 7سال از ارتقاء این بخش ها به شهرستان باز هم شاهد یکپارچگی و برنامه راه منسجمی از سوی مقامات مسئول این شهرستانها برای برخورداری از یک محور مواصلاتی استاندارد جهت تسریع در رسیدن به مرکز استان و تهران نیستم ! بلکه در این بین هر فرمانداری میکوشد تا همان راه مالرو! بیادگار مانده از نیاکان را تعریض و به رده راه شهری ارتقاء دهد ! کما اینکه می بیینیم در شهرستان فیروزه چند سال هست بدنبال 4 بانده کردن جاده ارتباطی این شهرستان با نیشابور افتاده اند بدون اینکه بفکر خروج فیروزه از بن بست باشند !کما اینکه  تاکنون پیشرفت درخور توجه ای در همین محور یکسویه نداشته اند .

در شهرستان خوشاب تمام هم و غمشان اسفالت کردن همون محور قدیمی هست بدون انکه بفکر تعریض باشند . در جوین بخاطر اینکه محور بدوقسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده بیشتر همتشان تعریض و اباد سازی محور شمالی است که ار داخل روستاها عبور میکند و این عبور مشکلساز بزرگترین مشکل در تبدیل ان به جاده ای استاندارد و بزرگ می باشد .محور جنوبی ان هم بخاطر اینکه از منطقه کوهستانی عبور کرده و بعنوان هووی محور شمالی محسوب میشود تعریض ان نفعی برای مرکزجوین {نقاب } ندارد به گونه ای که اقای پیرمحمد نقابی خبرنگار روزنامه قدس افاضه فرموده بودند چرا باید این محور بخاطر جغتای اباد گردد ! ظاهرا ایشان روستاهای دهستان براکوه جوین و جغتای را جزیی از توابع خلافت داعش ! میدانند که مستحق داشتن راه درست و درمان نیستند! لذا سعی میکنند  بجای انکه سنگی را از سر راه این محور بردارند صخره در بین راه بکارند! و اذهان مسئولان را مشوش کنند ! در جغتای نیز این محور همانند جوین دو شقه هست با همان مشکلات ! لذا نتوانسته در نقطه انتهایی جغتای به فصل مشترکی برسد و یک تنه 50 کیلومتر باقیمانده تا محور گرمه - میامی را طی کند تا مسافران مجبور به طی طریق اضافی 130 کیلومتری بسمت جاجرم - گرمه - میامی -شاهرود نباشند

نگارنده که از اعوان نوجوانی به کلمه بن بست جغتای آلرژی گرفته بود ! سعی داشت تا اگر شده در خواب مشکل بن بست بودن جغتای را مرتفع سازد! برای همین به تمامی راه های ممکن اندیشه کرد تا شاید راهی را که قبل از انقلاب قرار بود جغتای را از بن بست خارج سازد به جغتای بازگرداند ! منتهی چون نه مقام عالی مقام بود و نه مشاور یک عالیمقام  ! لذا دستش بجایی جز روزنامه خراسان نرسید !. در سال 80 با انتشار مقاله ای در این روزنامه به مسولان شهرستانهای  امروزی گوشزد کرد که در خواب نمانید که عنقریب بزرگراهی احداث خواهد شد و اینبار نیز سر منطقه بی کلاه خواهد ماند ولی آنچه یافت نشد گوش شنوا و همت والا بود ! سالها بگذشت در استانه شهرستان شدن این بخش ها دست به قلم بردیم و طومار نوشتیم و الحق مردم همیشه در صحنه جغتای امضا دادند تا بزرگراه بیایید ! و شورای دور سوم شهر جغتای بویژه اقای احمدی زاده  هم همت کرد و مهر موافقت شوراهای بخش و ائمه جمعه منتفعین این بزرگراه را اخذ کرد هر چند نتوانست مهر شورای شهر نقاب را بگیرد ! ظاهرا انها فکر کرده بودند قراره بزرگراه از وسط شهر جغتای رد بشه و نقاب بی نسیب بماند حال انکه پیشنهاد شده بود از وست دشت جوین و جغتای بگذرد .با این حال عمر شورای سوم به پایان رسید و زحمات به نتیجه ای نرسید چون در کشور ما چیزی به نام برنامه ریزی بلند مدت و اینده نگری و پیگیری و .... وجود ندارد !. جالبتر انکه گویا راه و جاده مشکل این ولایات نبوده و نیست  تا جناب فرمانداران تازه فرمان یافته !جلسه هم اندیشی برگزار کنند و اولویت اول را به احداث جاده ای درخور شان و حق این شهرستانهای نوظهور دهند .حضرات بگمان خویش فکر میکردند بدون داشتن جاده ای استاندارد و عریض میتوان اسب توسعه و پیشرفت را تاخت ! دریغ و درد که چندین فرماندار کرسی به کرسی شد ولی این درد جدی گرفته نشد!

جالب هست اقای سبحانی فر که همه جا عنوان میکند جغتای و جوین در مجلس هشتم نماینده نداشت و یتیم بودند ولی در مجلس نهم بنده امده ام تا نماینده این خطه باشم برغم دریافت نامه و صحبت حضوری هیچ پیگیری برای احداث بزرگراه انجام ندادند و الان هم که در مجلس دهم تشریف دارند فک نمیکنم برغم دریافت نسخه ای از طومار کار خاصی انجام داده باشند!

القصه برای بار چندم دست بدامن قلم و طومار و امضای مردم شدیم تا شاید رهی میانبر برای خویش و دیگران بسوی مشهد و تهران بگشایم همینک صدای ما را مقامات عالی شنیده اند جای دارد تا فرمانداران و مردمان دیار جوین و خوشاب و فیروزه در زیر درختی در باغ یا پارکی بدور هم گرد آیند ! و ستادپیگیری بزرگراه ولایت  را تشکیل داده و پیگیر احیا جاده ابریشم در قالب بزرگراهی باشند که خاطرات رونق و ابادانی این منطقه در ازمنه قدیم را باز سازی کند

در ذیل طومار مردمی شهروندان جغتایی و جواب ریاست جمهوری را میاوریم شاید این بار گوش شنوا و چشم بیداری پیدا شود و پیگیر ماجرا شود !


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:


 
آقا گل !

باعرض خوشامد به شما عزيزان این وبلاگ بنا بران دارد که تصویری مثبت و منطقی و از شهر وطبيعت جغتای برای مشتاقان و خاطرخواهان ارائه نماید براي ارسال نظرات و درخواستهاي خود با ايميل sijoghatay@chmail.ir در ارتباط باشيد اگر عكسي از قديم نديمها داريد با گوشي با رزولوشن 640*480 عكس بگيريد و به ايميل ما ارسال نماييد .عزيزان روستانشين هم ميتوانند عكسهاي نقاط ديدنيشان را با توضيحات مكفي برايمان ارسال كنند تا در معرض نمايش قرار دهيم در ضمن از آنجاییکه اکثرهموطنان جغتای را به بصورت جغ تای تلفظ میکنند مجبور به نو آوری شدیم و جغتای را بصورت جغه تای داخل پرانتز نوشتیم تا تلفظ جغتای تسهیل شود .در ضمن برای راحتی دسترسی شما دامنه joghatay1414.ir را خریداری و بوبلاگ متصل کرده ایم تا براحتی بتوانید وبلاگ را پیدا کنید درضمن راجع به 1414 در پسوند وبسایت بگویم که جغتای بحساب ابجد میشود 1414 لذا ابتدا با جغتای آوردیم تا زمانیکه وبسایت مستقلی فراهم ساختیم و تنها از www.1414.ir استفاده کردیم برای بینندگان فلسفه آن واضح و مبرهن باشد ! در ضمن چون بحلوا هم نمک میزنند تصمیم گرفتیم گاها مشکلات را هم نشان دهیم تا گره گشایی پیدا شود و بار مردم را سبک سازد و هم بعضی ها فکر .... نکنند -درضمن جدول اوقات شرعي را كه پايين ملاحظه ميفرماييد با كليك بر روي ان مي توانيد به اوقات شرعي تمام روستاهاي تابعه شهرستان جغتاي دسترسي پيدا كنيد
sijoghatay@chmail.ir

 

لینکها

نمدکده خاتون

پایگاه خبری پیام جغتای

هواشناسی جغتای انلاین

شرکت آسان تراشه آرمان جغتای

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری جغتای

شورای اسلامی جغتای

تامین اجتماعی (شعبه اقماری جغتای)

نمایندگی کانون قلمچی جغتای

پایگاه خبری جغتای سلام

پایگاه خبری آوای جغتای

طرح کناف

کابینت اشپزخانه

نمای ایرانی

بانک اطلاعات ساختمانی

حمل و ترخیص خرده بار از چین

حمل و ترخیص چین

جلو پنجره اسپرت

 

مطالب قبلی

» نقشه تفصیلی جغتای تا افق 1404
» امار بارش شهرستانهای خراسان رضوی در سال زراعی 97-98 .از تاریخ 97/7/1 تا 98/1/25ایستگاههای سینوپتیک
» شهادت امام موسی کاظم تسلیت باد
» گشتی درجغتای
» تلگرام مایه امتحان و فتنه الهی ! برای ارتش بیست میلیونی !!!
» یاد ایامی که در گلشن گذشت!
» تصویری از بازسازی غم انگیزترین خاطره دشت کربلا در پیاده روی اربعین 96
» با خواص سحر انگیزترین داروی ضد سرماخوردگی اشنا شوید!
» نمای پاییزی در جغتای
» خواص درمانی انار ترش و شیرین

 

ارشیو

شهريور 1398

فروردين 1398

تير 1397

ارديبهشت 1397

بهمن 1396

آذر 1396

آبان 1396

مهر 1396

شهريور 1396

خرداد 1396

ارديبهشت 1396

فروردين 1396

اسفند 1395

بهمن 1395

دی 1395

آذر 1395

آبان 1395

مهر 1395

شهريور 1395

مرداد 1395

تير 1395

خرداد 1395

ارديبهشت 1395

فروردين 1395

اسفند 1394

بهمن 1394

دی 1394

آذر 1394

آبان 1394

مهر 1394

شهريور 1394

مرداد 1394

تير 1394

خرداد 1394

ارديبهشت 1394

فروردين 1394

اسفند 1393

بهمن 1393

دی 1393

آذر 1393

آبان 1393

مهر 1393

شهريور 1393

مرداد 1393

تير 1393

خرداد 1393

ارديبهشت 1393

فروردين 1393

اسفند 1392

بهمن 1392

دی 1392

آذر 1392

آبان 1392

مهر 1392

شهريور 1392

مرداد 1392

تير 1392

خرداد 1392

ارديبهشت 1392

فروردين 1392

اسفند 1391

بهمن 1391

دی 1391

آذر 1391

آبان 1391

مهر 1391

 

نویسندکان

آقا گل !

 

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان سیمای جغتای و آدرس www.joghatay1414.ir> لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

لینک ها

پایگاه خبری پیام جغتای

هواشناسی جغتای انلاین

شرکت آسان تراشه آرمان جغتای

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری جغتای

شورای اسلامی جغتای

تامین اجتماعی (شعبه اقماری جغتای)

نمایندگی کانون قلمچی جغتای

پایگاه خبری جغتای سلام

پایگاه خبری آوای جغتای

وبلاگ نمايندگي مجاز سايپا در شهرستان جغتاي

هايپرسن نماد ارزاني وكيفيت در جغتاي

پخش آنلاین قران با صدای اساتید مختلف بهمراه ترجمه انلاین

موسسه زلزله نگاری تهران

نکات ریز رانندگی و آموزش درست رانندگی توسط آقا

نکات ریز رانندگی و آموزش درست رانندگی توسط بانو

آیا شما عاشق خمول هستید؟!

فرهنگ لغت ترکی جغتایی بفارسی

پیش بینی هوای 60روز آینده جغتای

پیش بینی هوای ده روز آینده جغتای

شهرسوخته

کربلای سوریه بروایت فیلم و عکس

مصاف باشیطان

سايت هواشناسي اكيوودر ترجمه شده به فارسي

نماي ماهواره اي جغتاي1

نماي ماهواره اي جغتاي2

نماي ماهواره اي جغتاي3

تصوير ماهواره اي جغتاي

هواشناسی جهانی accuweather

قیافه جغتای از فضا!!!

پیش بینی اب و هوای جغتای بروایت هواشناسی جهانی

عکس ماهواره ای جغتای

ردیاب ماشین

اپارتمانهای در حال اجرا

جلوپنجره اریو

اریو زوتی z300

ازدواج موقت

جلو پنجره ایکس 60

 

امکانات

RSS 2.0

فال حافظ

قالب های نازترین

جوک و اس ام اس

جدید ترین سایت عکس

زیباترین سایت ایرانی

نازترین عکسهای ایرانی

بهترین سرویس وبلاگدهی

 

<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 10
بازدید دیروز : 2779
بازدید هفته : 7705
بازدید ماه : 27904
بازدید کل : 269875
تعداد مطالب : 737
تعداد نظرات : 70
تعداد آنلاین : 1

تالار گفتگوی اندیشوران و دلدادگان جغتای

سیمای جغتای

نمايندگي مجاز فروش و خدمات پس از فروش سايپا