سیمای جغتای {جُغَه تای. یعنی تیرانداز} www.joghatay1414.ir
معرفی تصویری طبیعت وشهر جغتای. هرکه را مهر وطن در دل نباشد کافر است معنی حب الوطن فرموده پیغمبراست !

بسم الله

 

 

 درسال 68 مسولین وقت جغتای در خواب زمستانی تشرف داشتند !که بخشی از بطن جغتای زاده شد به نام جوین که واقعا به انتخاب کننده این نام برای بخش تازه بدوران رسیده دست مریزاد گفت! و هوش سرشار او را ستود ! و به مسولین سست همت وکاهل و مقصر وقت جغتای و بعد از آن تاکنون چه گفت !نمیدانم شاید مسولین وقت جغتای را دکتر راهچمنی نماینده وقت مجلس  یا نغابی ها جادو وجمبل کرده بودند و کلیدش را به اگو انداخته بودند !که یک نامه اعتراضی به وزارت فخیمه کشور ننوشتند که آقا شرط انصاف نیست نام دو دهستان جغتای میان جوین و پایین جوین باشد و از قدیم ندیم نام جغتای مساوی جوین و جوین مساوی جغتای بوده وهست روا نباشد که نام بخش جدید جوین باشد و اینکار اگر خیانت نباشد جنایت! در حق جغتای خواهد بود! نمی دانم در همین جغتای خودمان بعضی برای تغیییر نام خلیج فارس به خلیج عرب خودشان را کشتند و کم مانده بود به خلیج فارس لشکر کشی کنند و عرب را عجم سازند! ولی تا کنون کلمه ای بقلم یا بزبان نراندند که آقایان چرا دود ودم وگرد و خاک سیمان برای ما باشد نام و آوازه آن برای جوین !چرا 6 ایستگاه راه آهن در بخش بزرگ جغتای بود ولی یکی مزین به نام جغتای نبود حالا جالب بود یکی بنام سنخواست بود روستایی گمنام در شهرستان اسفراین با 50 کیلومتر فاصله !،دیگری اسفراین بود با 60 کیلومتر از اسفراین ولی نزدیکترین ایستگاه با 13 کیلومتر به مرکز بخش جغتای نام جوینی را به یدک میکشید و میکشد که در تقسیمات کشوری محلی از اعراب نداشت تا سال 68 !جالب تر الان است که این ایستگاه نام شهرستان همسایه شرقی را دارد ولی درشهرستان ماست ! جزء حوزه راه اهن شمالشرق (شاهرود)است ولی درخاک ماست !شده درست مث زن صیغه ای !!مجهول درمجهول ! و هم اکنون نیز سالیانه بیست میلیون زائر نام سنخواست و جوین را ببیند ولی نام جغتای را نه !چرخ روزگار چرخید و بخش مادر و دختر! هردو مهرماه 87 لباس عروسی بتن کرده و زیر سایه فرماندار رفتند !!!ولی باز هم مسولین خواب زده شهر ما کلمه ای از اعتراض به نام شهرستان جوین نکردند که چرا از یک نام عمومی برای یک شهرستان نوظهور استفاده میکنیدکه منجر بسوء استفاده واشتباه دیگران  خواهد شد از کردها یاد نگرفتند که چگونه نام استان باختران را بکرمانشاه بگرداندندولی آقایان نام یک بخش را نتوانستند تغییر دهند ! .البته شاید حق با مسولین مغفول ما باشد که خبر نداشتند وندارند همسایه مجعول ما با کمک کدخدا یان وبعض عوام وخواص  سبزوار تا عنابستانی قصد برانداختن نام جغتای را بزعم باطل خویش داشتند زیرا فکر میکردند جغتای ما همان جغ تای پسر تموچین است ! و قصد انتقام خون پدرانشان را داشتند !{کتاب سبزوار دیار دانشوران پایدار را ملاحظه کنید ) در حالیکه این جهال اگر نگاه مجملی بتاریخ داشتند میدانستند که آنکس که خاک نیشابور و سبزوار را به توبره کشید همسر اوگتای پسر دوم تموچین بود نه جغ تای !شاید این بخت بد نام جغتای ما بود که بخاطر اشتباه تاریخ نگاران چنین سرنوشت غمباری مبتلا شد که بشود برادر خلیج فارس ! یا جغ تای بود که بوادی کرمان لشکر کشید ولی رسوایی قتل عام همسربرادرش در خراسان را بدوش بکشد! با اینکه  سبزوار و نیشابور بدستور عیال اوگتای مقتول به  نیشابور! بخاکستر سیاه مبدل شد  ولی دشمنی جغ تای و جغتای وارده کروموزم 47 سبزواریها شد !!!!

 

القصه بعضی عمروعاص صفت هادر بخش جوین ! از جهل مردم و مسولین میانی وتحتانی  کشور در اکثر عرصه ها استفاده کرده  دو دهستان میان و پایین جوین را ملک طلق خود قلمداد کرده و قدمت خودشان را به انسان نئوندارتال ! رساندند و جغتای را متولد سال 68 انهم از بخش بزرگ جوین و عطاملک جوینی زاده آزادوار را متولد حکم آباد!ومدفون به نقاب !(سری بسایت های جوین بزنیدقبل از اعتراضات ما بزنید قصه پر غصه روشنتر خواهد شد )البته بعض مردم و مسولین ما با بیخیالی حالی میدهند به این توهم زدگان خیالی!! خلاصه این مسولین خواب زده ما اگر همت قرمز کردن نام بخش و شهرستان جوین را نداشتند نمیدانم چرا تاکنون تمام گردوها را بسبد جوین نریخته و این کلمه را از سردر کارخانه سیمان ,ایستگاه راه آهن و دهستانها پاک نمیکنند تا خیال ما راحت شود و همسایه ما تاج زرین جوین برسرنهد وبا دم مصنوعی خود !گردو فسنجان کند!!!!!!!!!! .

 

 

ما بیصرانه منتظر پاسخ مسولین اسبق,سابق و حال جغتای هستیم تا روشن شوددلیل  این سکوت خفت بار!! در ضمن اگر ما از نامه نگاری آقایان بیخبریم ما را بجهالت خودمان ببخشند! که سلام دربرابر نادان کلام خداست!


نظرات شما عزیزان:

حامد
ساعت21:04---22 تير 1395
اوه فاک

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

درباره وبلاگ

باعرض خوشامد به شما عزيزان این وبلاگ بنا بران دارد که تصویری مثبت و منطقی و از شهر وطبيعت جغتای برای مشتاقان و خاطرخواهان ارائه نماید براي ارسال نظرات و درخواستهاي خود با ايميل sijoghatay@chmail.ir در ارتباط باشيد اگر عكسي از قديم نديمها داريد با گوشي با رزولوشن 640*480 عكس بگيريد و به ايميل ما ارسال نماييد .عزيزان روستانشين هم ميتوانند عكسهاي نقاط ديدنيشان را با توضيحات مكفي برايمان ارسال كنند تا در معرض نمايش قرار دهيم در ضمن از آنجاییکه اکثرهموطنان جغتای را به بصورت جغ تای تلفظ میکنند مجبور به نو آوری شدیم و جغتای را بصورت جغه تای داخل پرانتز نوشتیم تا تلفظ جغتای تسهیل شود .در ضمن برای راحتی دسترسی شما دامنه joghatay1414.ir را خریداری و بوبلاگ متصل کرده ایم تا براحتی بتوانید وبلاگ را پیدا کنید درضمن راجع به 1414 در پسوند وبسایت بگویم که جغتای بحساب ابجد میشود 1414 لذا ابتدا با جغتای آوردیم تا زمانیکه وبسایت مستقلی فراهم ساختیم و تنها از www.1414.ir استفاده کردیم برای بینندگان فلسفه آن واضح و مبرهن باشد ! در ضمن چون بحلوا هم نمک میزنند تصمیم گرفتیم گاها مشکلات را هم نشان دهیم تا گره گشایی پیدا شود و بار مردم را سبک سازد و هم بعضی ها فکر .... نکنند -درضمن جدول اوقات شرعي را كه پايين ملاحظه ميفرماييد با كليك بر روي ان مي توانيد به اوقات شرعي تمام روستاهاي تابعه شهرستان جغتاي دسترسي پيدا كنيد
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان سیمای جغتای و آدرس www.joghatay1414.ir> لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

نويسندگان


<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 1718
بازدید دیروز : 5899
بازدید هفته : 19033
بازدید ماه : 10392
بازدید کل : 124914
تعداد مطالب : 744
تعداد نظرات : 70
تعداد آنلاین : 1

تالار گفتگوی اندیشوران و دلدادگان جغتای

سیمای جغتای

نمايندگي مجاز فروش و خدمات پس از فروش سايپا