سیمای جغتای {جُغَه تای. یعنی تیرانداز} www.joghatay1414.ir
معرفی تصویری طبیعت وشهر جغتای. هرکه را مهر وطن در دل نباشد کافر است معنی حب الوطن فرموده پیغمبراست !

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه


هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

ارسال شده در تاریخ : پنج شنبه 26 آذر 1394برچسب:عکس ,تیبا ,زیر نور ماه , اهوی ایرانی ,تصویر اهوی ایرانی , دست انداز یا سرعت گیر , :: 9:21 :: توسط : آقا گل !

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

ارسال شده در تاریخ : جمعه 20 آذر 1394برچسب:جعتای ,طبیعت ,عکس ,عکس زیبایی از پاییز, :: 15:2 :: توسط : آقا گل !

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

ارسال شده در تاریخ : دو شنبه 16 آذر 1394برچسب:پاییز زیبا ازدریچه دوربین موبایل,جغتای ,حال و هوای پاییز, :: 13:11 :: توسط : آقا گل !

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

ارسال شده در تاریخ : پنج شنبه 12 آذر 1394برچسب:دخالت اداره راه جوین در امور اداره راه جغتای , :: 19:23 :: توسط : آقا گل !

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه


نمیدانم چه کسی مخترع سرعتگیر بود ولی هرکه بود خدا در پل صراط  وازادراه بهشت نصیب بیشماره سرعتگیرش کند به اتفاق وزیر راه و شهرسازی و خدم و حشمش !لیک یادم می اید در دهه شصت که خیابان ما خاکی بود چون همه ملت ایران ! وقتی اتولی یا موتوری مرغکی را زیر  می اورد اولین تغییری که در خیابان ایجاد میشد احداث سرعتگیر توسط نوجوانان  صاحب دم و همسایه بود ! که تاچهلم مرغ مرحوم !بطور طبیعی هضم در خیابان میشد! .خلاصه اواخر دهه شصت که خیابان ما پالتو اسفالت بتن کرد ! سرعتگیرها مضمحل شدند تا دهه 90 .خوشبحال انهایی که درین  دوران  طلایی صاحب اتول بودند! هم بنزین ارزانتر از کاه مصرف میکردند! و هم در خیابان باگاز حال میکردند !

خلاصه سرعتگیر در نایابی بود که در هرشهری گیر نمی امد! تا گیردهد به سرعت مطمئنه داخل شهر که در کتاب کم حجم و پر از درشکه ! راهنمایی رانندگی عدد 50 کیلومتر بود! باز هم نمیدانم در دهه 90فانتوم پراید بود! اختراع شد که یهویی همه شهرداران و مدیران راه ترابری را تب قلمبه ! سازی فرا گرفت و شروع کردند درسر هر کوی و برزنی قلمبک سازی! (سرعتگیر بزبان فارسی) انگاری که اتولها و موتورها علاوه بر مرغ همسایه ها کفترهای کفتربازها را هم اش و لاش کرده بودند! . درست  مانند هرفن اوری دیگری در مملکت فرهنگ و استانداردی برای قلمبکها تدوین نشده هر کی با یک فرغون اسفالت شد قلمبک ساز! البته به استثای شهر ما که گویا شهرداری بار اضافی هر بار خاموشی کارخانه اسفالت را در حدود چند تن میشد برای قلمبکها استفاده کرد چون پراید و پیکان استطاعت رد شدن ! از این قلمبره ها را نداشت مجبور شدن با الحاقیه اجازه رفت وامد به پیکان و پراید دهند! خلاصه دردسرتان ندهم نمیدانم این سرعتی که در کتاب قانون نوشته شده بود برای زمان رضا خان بود یا رضا جان !

خلاصه این تب از شهر به جاده ها رسید علی الخصوص به جاده مشهور پایین جوین ؛میان جوین بالا جوین .!  در این محور که روستاییان با تجاوز به حریم ان در جبهه جنوبی هم خانه ساختند و ادارات مربوطه هم برغم غیرقانونی بودن اب و برق و گاز دادند تا بعدا اداره راه مجبور شود با فرغون اسفالتی جاده را بین روستاییان تقسیم کند! نکته جالب انکه در بدو ورودی از روستای انداده به عباس اباد شهرستان جغتای تابلو زده اند سرعت در روز95 در شب 85 کیلومتر هنوز به یک کیلومتر بعدی نرسیده تابلوزده اند 70 کیلومتر و در روستایی مثل خدا شاه تابلو بلندبالایی نصب کرده اند منطقه مسکونی 50سرعت  کیلومتر  اما 50 متر کمتر یا بیشتر اون ورتر قلمبکی ساخته اند که  با سرعت ده کیلومتر هم سپر ماشین سجده بر اسفالت میکند ! جالبه کنار  همین قلمبکها تابلو بلند قامتی نصب کرده اند  سرعت 30  کیلومتر! حال اگر وزیر راه  ماشین شاسی بلند ژاپنی سوار هست که زمختی این قلمبکها را در هیچ نقطه از ایران حس نمیکند !ما چه کنیم ؟! اگر مدیر کل پراید  ندارد مارا چنین سزاست  ؟ اما رییس اداره راه جعتای که ماشین  پژو داره چرا یکبار سری به این قلمبکهای غیر استاندارد نمی زند تا ببیند که چه برسر جلو بندی پراید و پیکان  واعصاب داغون راننده می اید خدا وکیلی من که هر هفته و هر بارکه از این محور رد میشوم بجای یزید بر سازندگان ومباشران و معاونان این قلمبکها لعنت میفرستم! و زین پس نفرینشان هم خواهم کرد تا خداوند از این پرایدهای چینی نصیب رییس و وزیر و مدیر راه بکند !تا بفهمند برای گناه قتل مرتکب نشده ,کسی را قصاص نمیکنند! 

جالب است بدانید قبل از نوشتن این عریضه شکایت به باب اقای  سبحانی بردم ! در تلگرام ! که اقا در مجلس مصوبه ای تبصره ای قانونی برای سرو سامان دادن این سرعتگیرها تدوین کنید  ایشان  زحمت کشیده در جواب عریضه  بنده نوشتند ممنون سپاسگزارم .دوباره پیام دادم سپاسگزارم یعنی اینکه منتظر تبصره ماده بمانیم یا هیچ ! که این بار از همان سپاسگزارم هم خبری نشد !

ظاهرا ایشان در حال حاضر که ماشین شاسی بلند سوارند1 درد ما شاسی نشست کردگان! را نمی فهمند و موقعی در اسفندماه 94 خواهند فهمید که دیگر از ماشین انتخابات جا مانده باشند!

ختم کلام اینکه حضراتی که برکرسی ریاست اداراتی زده اید که در ساخت و پرداخت این قلمبکها دخیلید در روز قیامت باید جوابگوی خسارتهای مالی  جانی و عرضی ناشی از تبعات سوء این دستسازه های غیراستاندارد بی حد و اندازه باشید

ناگفته نماند تنها جایی که دیدم این قلمبکها را کمی استاندارد ساخته اند داخل بلوار کمربندی بجنورد-بلوار مدرس - بود ولی در استان وبخصوص شهرستان ما و همسایه جوین  ما چنین چیزی ملاحظه نکرده ام !

 

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

درباره وبلاگ
باعرض خوشامد به شما عزيزان این وبلاگ بنا بران دارد که تصویری مثبت و منطقی و از شهر وطبيعت جغتای برای مشتاقان و خاطرخواهان ارائه نماید براي ارسال نظرات و درخواستهاي خود با ايميل sijoghatay@chmail.ir در ارتباط باشيد اگر عكسي از قديم نديمها داريد با گوشي با رزولوشن 640*480 عكس بگيريد و به ايميل ما ارسال نماييد .عزيزان روستانشين هم ميتوانند عكسهاي نقاط ديدنيشان را با توضيحات مكفي برايمان ارسال كنند تا در معرض نمايش قرار دهيم در ضمن از آنجاییکه اکثرهموطنان جغتای را به بصورت جغ تای تلفظ میکنند مجبور به نو آوری شدیم و جغتای را بصورت جغه تای داخل پرانتز نوشتیم تا تلفظ جغتای تسهیل شود .در ضمن برای راحتی دسترسی شما دامنه joghatay1414.ir را خریداری و بوبلاگ متصل کرده ایم تا براحتی بتوانید وبلاگ را پیدا کنید درضمن راجع به 1414 در پسوند وبسایت بگویم که جغتای بحساب ابجد میشود 1414 لذا ابتدا با جغتای آوردیم تا زمانیکه وبسایت مستقلی فراهم ساختیم و تنها از www.1414.ir استفاده کردیم برای بینندگان فلسفه آن واضح و مبرهن باشد ! در ضمن چون بحلوا هم نمک میزنند تصمیم گرفتیم گاها مشکلات را هم نشان دهیم تا گره گشایی پیدا شود و بار مردم را سبک سازد و هم بعضی ها فکر .... نکنند -درضمن جدول اوقات شرعي را كه پايين ملاحظه ميفرماييد با كليك بر روي ان مي توانيد به اوقات شرعي تمام روستاهاي تابعه شهرستان جغتاي دسترسي پيدا كنيد
آخرین مطالب
آرشيو وبلاگ
نويسندگان
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان سیمای جغتای و آدرس www.joghatay1414.ir> لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 2229
بازدید دیروز : 301
بازدید هفته : 3031
بازدید ماه : 6120
بازدید کل : 324283
تعداد مطالب : 760
تعداد نظرات : 70
تعداد آنلاین : 1

تالار گفتگوی اندیشوران و دلدادگان جغتای

سیمای جغتای

نمايندگي مجاز فروش و خدمات پس از فروش سايپا

پیج رنک سایت joghatayphotos.loxblog.com/