سیمای جغتای {جُغَه تای. یعنی تیرانداز} www.joghatay1414.ir
معرفی تصویری طبیعت وشهر جغتای. هرکه را مهر وطن در دل نباشد کافر است معنی حب الوطن فرموده پیغمبراست !

بسم الله

عزیزان قراره فردا اخرین برف بهمن بباره ولی اندک لطفا بهنگام سحر دعا کنید این برف اخری برف حسابی باشه و هکذا در اسفند و گرنه اوضاع خیلی بوقه !

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

ارسال شده در تاریخ : سه شنبه 27 بهمن 1394برچسب:دعا کنید تا اخرین برف بهمن حسابی باشه , :: 22:33 :: توسط : آقا گل !

بسم الله 

سرانجام پس از چند ماه انتظار اولین تلویزیون شهری جغتای در میدان شهرداری شروع بکار کرد 

مدیریت تبلیغات توسط بخش خصوصی اداره میشود طبق اطلاع حاصله زمان پخش کلیپ هر اگهی 15 ثانیه می باشد که بطور مستمر در شبانه روز تکرار میشود برای بازه زمانی 15 روز مبلغ چهارصدهزار تومان می باشد که برای سفارش میتوانید با اقای مسلم جغتایی توسط شماره 09155726519 تماس بگیرید

 

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

ارسال شده در تاریخ : دو شنبه 19 بهمن 1394برچسب:اولین تلویزیون شهری جغتای ,تبلیغات در تلوزیون شهری, :: 15:37 :: توسط : آقا گل !

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

ارسال شده در تاریخ : جمعه 16 بهمن 1394برچسب:جغتای,عکس,تصویر,فصل زمستان,بهار,پاییز, :: 21:38 :: توسط : آقا گل !

بسم الله

دق البابی بر طلوع و افول ستاره سپهر سیاست و کیاست  ابوالموسن ابن ثانی وکیل طلق ملک سوزدار اسبق وسابزوارسابق و سب سزاورجدیده ! ایده الله بالتوفیق فی التخریب سابزوارمجعول کبیر!و عمرالله ششتمد و روداب بالعجاله !

 در سنه نود وچهار,چار کم . چار چارشب تارمانده تا فصل بهار! در قلب کویر شوره زار رسیدیم به شهری که نامش بود سابزوار!.مردمانش از خرد و کلان جمع بودند به دور منار! در کوی خیار ! به خیال نیوشیدن اخبار از پیر دیار ابوالموسن بی هقی نامدار, - نامزد وکالت طلق ملک شریعتمدار و همیشه گوش به پای منار ! ارض المومنین سابزوار!- در مجلس اکابرملک شهریارسلطان محمود سمنانی پر اقتدار که هیبتش آب کرده دل و جربزه اشرار و اجرار! حفظ الله من جمیع مکاید الاغیار من الدربار الی بازار الشام !

و اما بعد چون کیسه صبر و صفرای مردمان بی ساتر از افتاب تموزوار سابزوار در انتهایزمستان بیقرار روی بخشکیدن نهاد! طفلکی جوان ! فریاد براورد موسنی موسنی تو لایق بی هقی !مردمان  سران-شهر- به تمام وانهادند تنها , روی کردن بسوی غلام ! مردمان خشکیده کام ! چشمشان منور شد بجمال اعلم الکبائر,اجمل الشمایل ,احسن الخصایص ,عالیجناب ابوالموسن شاهوار نامزد نماینده دیار سابزوار!

لحظاتی دراز طول کشید تا سیل اشعارمردم ارام گرفت .ابوالموسن برفراز منبر بود و چون شمس در تلالو! روی سفید چون برف ریش و موی سفید چون دگر برف! _همانیکه برخی تایدش خوانند و معجزه میکند درسپیدفامی البسه چرک وچمور! بخصوص یقه اهل قبورو شعور!@_سنان ردیف چون لشکر حریف! بغایت سفید چون حریر روی عریس!چشمان بنهایه مشکین و قد میانگین! و وزن نسبتان سنگین و اما زبان رنگین !

با نام و یاد خدا و صلوات جلیله بر نبی مکرم اسلام اشرف اولاد ادم پیامبر خاتم محمد مصطفی (ص) عصاره خلقت خدا و وصی عزیزش مولا و مقتدا علی مرتضی (ع) شیر خدا صاحب ملک فردوس اعلی و قاتل دشمنان خدا بیاغازید

ایها المومنون ! خشکی مزاج و سختی راه جگرمان را سخت خشکانیده ! از ویلای قیطریه تا چارراه امیریه بدین جای یک نفس راندیم تا برایتان باغی سازیم در سابزوار در حد باغ شداد خمار! ما را مددی فرمایید با آبی , دوغی , دوشابی به وقت حال !تا ملحوظ سازیم شما را تا وقت نهار ! جماعت کاسه لیس و هوشیار فی الفور حاضرکردند چون آصف برخیا مشکی پر از دوغ و خیار! شیخ ما قدحی پر تمام کرد و گفت :ای جماعت ! مرا در سر سودای ریاست و سیاست نیست الا برحسب تکلیف شرع و شارع! که شدم من آواره درین چندپاره ! بخدای قسم اگر نبود پیمان الهی بربندگان دانا و سلیم که بگیرند حق یتیم مرا چه اجبار بود جلای وطن و آب سرد سدلتیان ! و ساحل زیبای گیلان !پس حال که خدای خواسته تا من وکیل ملک رستم و سهراب شوم گرم یاری کنید به لطف خدای سابزوار را سبزه زار خواهم ساخت تمام طاق و گزی را که خاندان پهلوی در کویر کاشته اند که هیچ ثمری ندارد  از ریشه بدر خواهم کرد تا بمدد شما خیار و گوجه بکاریم تا صنعت رب و خیار شور ما شهره عالم شود ما را چه کارست که میکنیم در کویرشور! هندوانه می کاریم وانتظار هندوانه شیرین داریم ! حال اگر خیار کاریم خیار شور ارگانیک بدست آریم ! خدای برما منت نهاده و بدیل آب شن داده ولی ما قدرش ندادنیم و از خدای آب فراوان خواهیم حال آنکه آب ,گنداب زاید ودر بدن آماس ! حال آنکه اگر شوره و شن را بهم ریزیم و در آفتاب گذاریم داغ شود میشود درمان آماس غربیان ورماسیده ! که بیایند و دمی بیاسایند تا از درد فارغ آیند وصناعت گردشگری بچرخش آید! آیا دانید که هر مسافر غربی معادل صد بشکه نفت برایمان ارز اورد بدون نیاز به  باز کردن حساب در نزد بانک کفار! ایهاالناس دوستانیکه در ازمنه ماضی قول ساخت نیروگاه دادند و نتوانستن از عهد برایند زین سبب بود که میخواستند درجایی که آب برای نوشیدن نداریم نیروگاه آبی بسازند! بدانند و بدانید که بنده نیروگاهی خواهم ساخت که بجای آب پره های آنرا ماسه های داغ خواهند چرخانید آنهم بمدد باد های گرم سیستانی که در تابستان دمار از دماغ مردمان ما میکشند بیرون! {هیجان و هوراهای بلند مردم : جناب شیخ را فرصتی داد تا قدحی دیگراز دوغ نوش جان سازد) انگاه ادامه داد ای مردم مهمترین هدف من رسیدگی و ارتقاء فرهنگ سابزوار است یعنی چه پیلوران ما داد میزنن تخمه خرم ! باید در فرهنکسرایی که میسازم یاد بگیرند که بگویند تخمه میــــــیی خــــــــرم ! یعنی چه که میگویند زیرخرم ! باید یاد بگیرند که بگویند زیره میـــــی خرم یعنی چه میگویید مایه گو باید بگید ماده گاو ! دیگه چه بگایم !چیه؟ باید بگید چه بگویم ! تا فرهنگتان ارتقاء نیابد کارها سامان نیابد ! شما باید فرهنگتان همسنگ فرهنگ شمال تهران شود !!اگر قبلی ها نتوانستند یک فقره راه آهن به سابزوار بیاورند من تمام راه هایتان را بجای اسفالت آهنی میکنم ! من بیکاری را با اقل امکانات صفر خواهم کرد با کمک محله قولستان تمام جوانان بیکار را به کار آباء و اجدادیشان برمیگردانم با کلنگهای ساخت خودمان تمام معادن منطقه را استخراج خواهیم کرد .هوراااااااااااااااااای مردم .

باز قدحی دوغ و دادسخن داد که چرا خاک الومینوم ما به بندرعباس برود من در اینجا شمش الومینوم خواهم ساخت .من بکمک شما پتروشیمی خواهم ساخت .من با یاری شما سابزوار را همچو ایران اباد خواهم کرد من با تجربه 30 ساله ام تمام مشکلات را ذوب خواهم کرد ! باز هورررراااااای مستمعان

و اما چهار سال بعد همان مکان : اگر دیگر مقام اول تولید گندم در استان نداریم تقصییر گذشتگان هست که همچو شاهان قاجار خطه زرخیزخوشاب و جوین و جغتای را به باد دادند !اگر راه اهن بشهر ما نمی اید بخاطر شیب بالای راه و کمبود آهن است ! اگر مجتمع پتروشیمی نداریم بخاط این است که آب نداریم ! اگر نیروگاه نداریم بدین سبب است که باد سیستان ما را چند سالیست تحریم کرده است ! اگر جوانانمان بیکارند چون که بیعارند ! دنبال دفتر وکارند نه معدن یابند! اگر مشکلات داریم از این خاطر هست که براثر تحریمها فرهنگسرا ساخته نشد که اگر ساخته میشد الان مشکلات حل شده بود و من وقت داشتم وقت گرانبهایم را به حل مشکلات کلان و ملی مصروف سازم ! آخه مرا زاده اند که مشکلات مملکت را حل کنم نه مشکلات کوچه قولستان و صفدرآباد و........و سب سزاوار  را !

مردم : موسنی حیا کن سابزوارو رها کن !

موسنی : میروم میروم بکوری چشمتان به موشدم  میروم  رای شما ارزانی خادتان !

@(مردمانی که زندگی میکنند چون مردگان در دخمگانی چون لانه شغالان همیشه نالان! اهل شعور هم مردمانی بودن یورتمه سوار!  ساکن در اقصاری چون ماه بغایت سپید وبلند بام!

ابوالمشق ری دهی سنه 1394

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

ارسال شده در تاریخ : شنبه 10 بهمن 1394برچسب:, :: 15:38 :: توسط : آقا گل !

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

ارسال شده در تاریخ : چهار شنبه 7 بهمن 1394برچسب:جغتای و طبیعت بکر ,تصویر ,عکس ,کشاورز زحمتکش , دسترنج ,گرمای تابستان داغ,, :: 6:33 :: توسط : آقا گل !

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

ارسال شده در تاریخ : جمعه 2 بهمن 1394برچسب:سفرنامه تصویری مشهد,حرم امام رضا-ع- ,عکس حرم, :: 19:28 :: توسط : آقا گل !

درباره وبلاگ
باعرض خوشامد به شما عزيزان این وبلاگ بنا بران دارد که تصویری مثبت و منطقی و از شهر وطبيعت جغتای برای مشتاقان و خاطرخواهان ارائه نماید براي ارسال نظرات و درخواستهاي خود با ايميل sijoghatay@chmail.ir در ارتباط باشيد اگر عكسي از قديم نديمها داريد با گوشي با رزولوشن 640*480 عكس بگيريد و به ايميل ما ارسال نماييد .عزيزان روستانشين هم ميتوانند عكسهاي نقاط ديدنيشان را با توضيحات مكفي برايمان ارسال كنند تا در معرض نمايش قرار دهيم در ضمن از آنجاییکه اکثرهموطنان جغتای را به بصورت جغ تای تلفظ میکنند مجبور به نو آوری شدیم و جغتای را بصورت جغه تای داخل پرانتز نوشتیم تا تلفظ جغتای تسهیل شود .در ضمن برای راحتی دسترسی شما دامنه joghatay1414.ir را خریداری و بوبلاگ متصل کرده ایم تا براحتی بتوانید وبلاگ را پیدا کنید درضمن راجع به 1414 در پسوند وبسایت بگویم که جغتای بحساب ابجد میشود 1414 لذا ابتدا با جغتای آوردیم تا زمانیکه وبسایت مستقلی فراهم ساختیم و تنها از www.1414.ir استفاده کردیم برای بینندگان فلسفه آن واضح و مبرهن باشد ! در ضمن چون بحلوا هم نمک میزنند تصمیم گرفتیم گاها مشکلات را هم نشان دهیم تا گره گشایی پیدا شود و بار مردم را سبک سازد و هم بعضی ها فکر .... نکنند -درضمن جدول اوقات شرعي را كه پايين ملاحظه ميفرماييد با كليك بر روي ان مي توانيد به اوقات شرعي تمام روستاهاي تابعه شهرستان جغتاي دسترسي پيدا كنيد
آخرین مطالب
آرشيو وبلاگ
نويسندگان
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان سیمای جغتای و آدرس www.joghatay1414.ir> لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 2240
بازدید دیروز : 301
بازدید هفته : 3042
بازدید ماه : 6131
بازدید کل : 324294
تعداد مطالب : 760
تعداد نظرات : 70
تعداد آنلاین : 1

تالار گفتگوی اندیشوران و دلدادگان جغتای

سیمای جغتای

نمايندگي مجاز فروش و خدمات پس از فروش سايپا

پیج رنک سایت joghatayphotos.loxblog.com/